GRECHUTA FESTIVAL

Urszula Rudnik

ularudd@vp.pl

 

W dniach 9-12 października odbędzie się w Krakowie siódma edycja Grechuta Festival, który jest organizowany w hołdzie dla legendarnego artysty. Od początku festiwalu funkcję dyrektora pełni pomysłodawczyni Danuta Grechuta, współtworzą gwiazdy polskiej sceny -Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner, Artur Rojek ,Grzegorz Turnau ,Stanisław Soyka.

 

Założeniem tego wydarzenia jest interpretacja utworów mistrza poezji śpiewanej. Imprezę otworzy wystawa zdjęć Marka Grechuty w Piwnicy pod Baranami ,będącej klubem festiwalowym.

 

Na czas wydarzenia zapraszani są znani artyści, którzy śpiewają utwory z jego repertuaru. W poprzedniej edycji 2012 roku wystąpili między innymi Ania Rusowicz i Maciej Maleńczuk.

 

Głównym punktem Grechuta Festival jest konkurs "Interpretacje", który ma charakter otwarty i może się do niego zgłosić każdy zafascynowany muzyką artysty.

 

W tym roku wystąpi 15 z 60 solistów i zespołów którzy zgłosili się do konkursu w tym dwaj Indianie z Boliwii z zespołu Ahaju Fusion, którzy wybrali utwór " Świecie nasz" i zaśpiewają go po polsku.

 

STRONA FESTYWALU